Ochrana mobilných zariadení

Vraví sa, že život je krátky. Ešte kratší je, keď nepoužívame dostatočnú ochranu tam, kde treba. Táto múdrosť platí pre všetky oblasti života, mobilné dáta nevynímajúc.
Mobilné telefóny (nezabúdame ani na ich mladších príbuzných – tablety) už dlhšiu dobu nie sú iba telefónmi. Ide viac menej o miniatúrne prenosné počítače. Tomu zodpovedá aj ich obsah. Ten je plný citlivých pracovných a osobných údajov, o ktoré by zaručene nikto nechcel prísť. Ak však nebudeme venovať bezpečnosti dostatočnú pozornosť, môže sa nám to hocikedy prihodiť. Okrem dátových úložísk sú totiž tieto mobilné zariadenia vďaka vysokorýchlostným pripojeniam aj bránou do sveta internetu, ktorý, ako vieme, je všetkým, len nie bezpečným.
Mobilné dátové zariadenia majú navyše množstvo slabín, ktoré môže šikovný útočník poľahky zneužiť. Ide o komunikačné brány ako SMS, MMS, WIFI siete ale aj GSM pásmo. Toto však žiaľ nie sú jediné bezpečnostné „diery“ ktoré môžu nepripravených ľudí nepríjemne prekvapiť. Hackerské útoky sa totiž dejú aj cez nedokonalosti webových prehliadačov či operačných systémov.
Súčasný digitálny svet však našťastie ponúka nemalé množstvo kvalitných bezpečnostných opatrení, ktoré vám môžu zachrániť krk, čiže všetky vaše citlivé údaje. Nečakajte preto už ani minútu – stavte na skúsených profesionálov a stiahnite si najnovší ochranný softvér od ESET-u.

Blogroll