E-mailová bezpečnosť

E-mailová korešpondencia sa skladá z niekoľkých postupných krokov. Všetko to začína ťukaním do klávesnice, čiže kompozíciou správy. Keď konečne správu dopíšete a kliknutím myši ju odošlete, email je pretransformovaný do štandartného elektronického formátu (takzvaný RFC 2822 formát). Po tejto premene môže byť správa „strávená“ sieťou a „prenesená“. Prostredníctvom internetového pripojenia sa následne mailový klient prepojí s mailovým serverom a odošle ten zhluk písmen a myšlienok, ktorý ste pár nanosekúnd predtým odoslali. Takto nejak v skratke a polopate funguje e-mailová komunikácia medzi vami a okolitým svetom.
Aby však dáta, ktoré mailom tak radi odosielame necestovali svetom len tak bez ochrany, vymysleli šikovní programátori ESET-u nepriestrelný antivírusový skener.
E-mailové správy predstavujú bežný spôsob, akým sa v súčasnosti dohadujú a realizujú dôležité obchodné transakcie či prenášajú citlivé osobné údaje. Je preto nesmierne dôležité disponovať istotou, že správy, ktoré elektronicky posielame, nie sú infikované nebezpečným softvérom. Strata týchto údajov, ktorú môže spôsobiť nenápadný mailový vírus, by totiž mohla mať priam katastrofálne následky pre váš obchodný či osobný život.
Preto zbytočne neriskujte a zaobstarajte si kvalitný a aktuálny antivírus, ktorý diskrétne a hlavne dôsledne dohliadne na bezpečnú mailovú korešpondenciu medzi vami a druhou stranou.

Internet security

Blogroll